Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Tığ Örgü Teknikleri
Tığ ÖRgüye Başlarken bilmeniz Gerekenler

Tığ örgü öğrenirken ilk aşama olarak öğrenmeniz gereken zincir atma ve sık iğnedir. Bu yöntemlerin yapılışları resimleriyle yazımızdadır..

 

 

 

 

 
Tığ ile Örgüde Boncuk Kullanma

Tığ ile yapabileceklerinizin sınırı neredeyse yok. Farklı amaçlarla farklı yerlerde kullanmak üzere örgülerinize boncuklar katmak isteyenler yazımızın devamını takip etsinler. Bu yazıda tığ ile boncuklu sık iğne ve file örgü örnekleri resimli olarak verilmiştir..

 

 

 

 

 
DANTEL İŞİYLE ILGILI IPUÇLARI
Uçlardan örme: örgüye başlamadan önce yumağın baş ve sonunda 6 inçlik (yaklaşık 15cm) bir iplik parçası bırakın. Ardından bir dikiş iğnesi kullanarak gevşek ucu, önceki ilmiklerin içinden ve çevresinden geçirin.
 
Örgü dilinde kısaltmalar

Bu sayfada tığ işlerinde kullanılan kısaltmalar, ölçü karşılaştırmalarını bulabilirsiniz…

bşl = başlangıç
KR = Kontrast Renk
hlk = halka

 
KROŞE örgüsü ile ilgili ipuçları

Elbisenizi en doğru bedende olmasını sağlamak için eşit gerilimde çalışmayı bilmek çok önemlidir. Her zaman için bir örnek yapın ve gereken ölçüye gelmek için tığ boyutunu yukarı veya aşağı doğru ayarlayın.

 
Tığ - Örgü Ip Uçları
Ipliğinizin karışmamasını sağlamak için, bir sırayı bitirdikten sonra çalışma yönünüzü değiştirin. örneğin, çift numaralı sıralarda çalışma yönünü saat yönüne, tek numaralılarda saat yönünün tersine çalışın.
 
Tığ ile Örgü Teknikleri

Tığ ile yapabileceğiniz çok çeşitli modeller bulunmakta olup aşk düğümü tekniği ve kroşe yapımı aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 19 - 25 Toplam: 25

 

-