Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Şiş Örgü Teknikleri
Haroşa Tekniği

Şişle örgü örerken en çok kullanılan  tekniklerden biri olan Haroşa Tekniği yapılışı çok basit olan bir yöntemdir. Tekniğin açıklamalı ve resimli anlatımını yazımızdan bulabilirsiniz..

 

 

 

 
Örgü Arasında Diş Çoğaltma

Şiş örgüsü örerken yapılabilecek tekniklerden biri olan örgü Arasında Diş çoğaltma işlemini  öğrenipp uygulamak için aşağıdaki resimli anlatımlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 
Iğneyle Örgüleri Birleştirme

Farklı iki örgünüzü birleştirme işleminde Iğneyle örgüleri Birleştirme tekniğini kullanmak isteyenler için tekniğin resimli anlatımı şu şekildedir:

 

 

 
Şişle Çift Lastik

Şiş örgüsü örerken yapılabilecek tekniklerden biri olan çift lastik modelini öğrenmek için aşağıdaki resimli anlatımlardan yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 
Iki Örgüyü Birleştirme

Şişlerle yaptığımız birden fazla örgülerimizi eğer birleştirmek istiyorsak aşağıdaki resimden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde kazaklarımızın kenarlarını bile birleştirebiliriz yada parça parça farklı renkelrde ördüğümüz motifleri birleştirebiliriz..

 

 

 

 

 

 
Örgüyü Geri Sökmek
Her zaman karşılaşabileceğimiz örgüyü geri sökme işi, bazen sinir bozucu oluyor. Diş kaçırmadan bu işlemi resimlerden faydalanarak buyurun yapalım:
 
Örgüde Göz Kaçtığında Ne Yapıyoruz?
Şiş örgüsü yaparken örgülerimizde göz kaçırırsak paniğe kapılıp örgümüzü sökmeden önce örgümüzü kurtarmak adına aşağıdaki resimlerde gösterilen yöntemleri kullanıyoruz.
 
Örgü ve Türleri
örgü örmek başlı başına bir zevktir. Bunu daha da zevkli hale getirmek ve daha başarılı modeller için örgü kurallarını bilmek gerekir. Basit bir örgüyü örerken bile bilinmesi gereken bazı örgü kuralları ve teknikleri vardır. Standart örgü çeşitlerinden olan düz örgü, haraşo, lastik gibi örgüleri bilmek gerekir. Bir kazağa ya da bluza başlarken en çok kullanılan örgü tipi lastik örgüdür. 1/1 lastik, 2/2 lastik olabileceği gibi modele göre fantazi lastik, pirinç örgü veya haraşo örgüsü kullanmak gerekir.
 
Işkembe Örgü Tekniği

 Işkembe örgü tekniğini kazaklarınızda ve kışlık şapkalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu örgünün yapılışı aşağıdaki gibidir:

 

 

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 73 - 81 Toplam: 90

 

-