Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Şiş Örgü Teknikleri
Rende Örgü Modeli

 Rende örgü modeli özellikle kazaklarınızda ve berelerinizde kullanabileceğiniz Şişlerle örülen bir model olup yapılışı şu şekildedir:

 

 

 

 

 

 

 
Çeşitli Örgü Örnekleri

Şiş ile öreceğiniz örgülerinizde kullanabileceğiniz kesme şeker örneği ve pirinç örgüsü tekniğinin anlatımını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 
Şiş Örgüsü ve Türleri

Şiş ile örgü örmeyi sevenler aşağıdaki yazımızda örgü türleri ve anlatımlarını bulabilirsiniz:

Düz örgü:1. sıra: Bütün ilmekleri yüz örün.2. sıra: Bütün ilmekler ters örün.örgü bitimine dek bu iki sırayı hep tekrarlayın

Tersten Düz örgü:(Düz örgünün tersidir)1. sıra:Bütün ilmekleri ters örün.2. sıra:Bütün ilmekleri yüz örün.örgü bitimine dek bu iki sırayı tekrarlayın.

 

 
Farklı bir burgu modeli

işte size şişle yapılan farklı bir burgu modeli daha. Resimlerin size güzel modelli örgüler yaratmakta yardımcı olacağını düşünüyorum..

 

 

 

 

 

 

 
Üçlü Burgu Modeli

 

Şişle öreceğiniz örgülerinizde üçlü burgu modelini yapmak isterseniz aşağıdaki anlatımlı resimlerden yararlanın..

 

 

 

 

 

 

 
Çeşitli İlmek Türleri

Şiş örgülerinde özellikle fantazi örgü örerken, bazı temel ilmekler kullanılır. Bu ilmeklerden bazılarının yapılış şeklini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz..

 

 

 

 

 
Resim Anlatımlı Örgü kesme tekniği

Şişle yaptığımız örgülerimizde örgümüzü tamamlamak için yapmamız gereken örgü bitirme tekniğinin resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 

 
Resim Anlatımlı Ajur (Delik) yapımı

Şişle olan örgülerimizde çeşitli ilikler açmak istiyorsak yada örgümüzün herhangi bir yerine delik yapmak istiyorsak aşağıdaki anlatımlardan yararlanabilirsiniz..Bu anlatımımızda resimler de mevcuttur..

 

 

 

 

 

 
İlmek Eksiltmek

Şiş örgüsünde ilmek eksiltme tekniğini öğrenmek ve uygulamak istiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımımızdan yararlanabilirsiniz..Bu teknikte 2 ilmeği birden şişi üstten batarak tek seferde örüyoruz..

 

 

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 82 - 90 Toplam: 90

 

-