Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Şiş Örgü Teknikleri
Örgü-Örme Şemalarındaki işaretlerin Resimli Anlamları

Şişlerinizi ve modelinizi elinize aldınız ve örgü öreceksiniz..Birden o örgü açıklamalarındaki şemalarda yer alan tuhaf işaretlerle karşılaştınız..Durunnnn,panik yapmayın..Işte sizlere örgü-örme Şemalarındaki işaretlerin Resimli Anlamları ..

 

 

 

 

 
Farbela Şerit iple şiş örgü tekniği Yapılışı

Şerit iplerle resimde görüldüğü şekilde farlı atkı,kıyafet vb.örebilirsiniz..Işte sizlere şerit iple anlatımlı ve görsel şiş örgü tekniğinin yapılışı..

 

 

 

 

 

 
Şişle Elmas Desen yapılışı

Şiş örgü Elmas desen modelinin yapılışını ayrıntılı anlatımlı olarak ve bu desenden örülmüş bir kazak modelini yazımızda bulabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 

 
Dut Ip & Ponpon Ip & koza ipten şişlerle Haroşa örgü teknikleri

Son zamanların gözde iplerinden olan Dut ip, Koza ip veya Ponpon ip şeklinde adlandırılan ipleri kullanarak harikalar yaratabilirsiniz..Işte bu ipleri kullanarak şişlerle haroşa örgü tekniğinin anlatımlı ve görsel açıklamalarıyla tüm ip uçları ve püf noktaları burada..Püf noktası örgü sırasında ip olan kısmı kullanmak ve pon ponların hemen dibinden ipi dolayarak ilmek atmak.

 

 

 

 
Şişlerle düz ve ters örgüde fıstık yapma teknikleri

Bu başlığımızda ters ve düz örgü olmak üere şişlerle ve tığ yardımıyla olmak üzere çeşitli fıstık örgü yapılış teknikleri resimleriyle aşama aşama gösterilmiştir..Seçip hangisi kolayınıza gelirse onu uygulayabilirsini..

 

 

 

 

 
Şiş örgüde İlmek atma teknikleri

Bu yazımızda resimlerle görsel anlatımıyla :

1.elle

2.yardımcı şiş kullanarak

ilmek atma teknikleri yer almaktadır..

 

 
Şişlerle Deniz modeli yapılışı-Resimli ve anlatımlı

Şişlerle Deniz modeli yapılışı ayrıntılı aşamalarıyla-Resimli ve anlatımlı olarak yazımızın devamındadır..

 

 

 

 
Yelken modeli ajur yapılışı

1'ci Sıra:5 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 2 düz, 3 ilmek beraber ör... 2'ci Sıra:Ikinci ve diğer çift sıralarda ,örgünün arka yüzünde tüm ilmekler ters örgü olarak örülür... 3'cü Sıra:4düz,1 dola, 3 düz, 1 dola, 1 düz, 3 ilmek beraber ör...

 

 

 

 
Dudaktan kalbe ajur yapılışı
1?ci Sıra:3 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes , 1 artır(ipliği 1 kez şişe dola),1 düz, 1 artır, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 5 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes, 1 artır, 1 düz, 1 artır, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 5 düz..... 2-4-6 ve 8?ci çift Sıralar : örgünün arka yüzü- tüm ilmekler ters örgü örülür... 3?cü Sıra:2 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes, 1 düz, 1 artır, 1 düz, 1 artır, 1 düz, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 3 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes, 1 düz, 1 artır, 1 düz, 1 artır, 1 düz, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 3 düz..... 5?ci Sıra:1 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes, 2 düz, 1 artır, 1 düz, 1 artır, 2 düz, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 1 düz, 2 ilmek birlikte sağa doğru ör-kes, 2 düz, 1 artır, 1 düz, 1 artır, 2 düz, 2 ilmek birlikte sola doğru ör-kes, 1 düz.....
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 10 - 18 Toplam: 90

 

-