Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi - Battaniye Motifleri

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Battaniye Motifleri
Bebek battaniyelereiniz Için minik Motifler

Bebeklerinize öreceğiniz battaniyelerinizin zarif ve daha tiril tiril olmasını istiyorsanız işte sizlere battaniyelik motifler..Model yapılışları şemalı olarak ve battaniyeyi ördüğünüzde nasıl görüneceğinin gözünüzde canlandırılması adına resimleriyle birlikte verilmiştir..

 

 

 

 

 
Tığ örgü Battaniyelere Kenarlık modelleri

Tığ ile öreceğiniz battaniyelerinizi daha hoş ve zevkli hale getirmek için onları bu yazımızda yer alan çeşit çeşit ve desen desen kenarlıklarla süsleyebilirsiniz. Işte sizlere tığ örgüden kenarlık modelleri..

 

 

 

 

 
Afgan battaniyelere fırfır örnekleri

ördüğünüz battaniyelerinizi kenarlıklarla süslemeler yapmak isteyip de kenarlık seçiminde yada yapılışında zorlanıyorsanız işte sizlere battaniyelerinizde kullanabileceğiniz çeşitli tığ örgü battaniye fırfırı örnekleri..

 

 

 

 

 
Battaniyeleriniz için örgü Kenarlık modelleri

Bu yazımızda resimde görülen kenarlıklara benzer çeşit çeşit kenarlıklar mevcut olup, bu örnekler battaniyelerinizin kenarları için uygundur..örnekler tığ ile örülmüştür..

 

 

 

 

 

 
Trabzanlarla yapabileceğiniz Battanieyeleriniz için motifler

Battaniyelerinizde kullanmak üzere basit ama bir o kadar da zarif trabzanlı motifler yazımızın devamındadır..Bazı modellerin çeşitli renk alternatifleri de verilmiştir..Yaratıcılığınızı kullanıp dilediğinizce battaniyeler örmek sizin elinizde..

 

 

 

 

 
Çiçekli Afgan battaniye motifleri

Bir eşi benzeri olmayan, harika, çiçekli ve rengarenk battaniyeler yapmak istiyorsanız işte sizlere çeşitli motif örnekleri..Renk alternatifleri size kalmıştır..Dilediğinizce bir model yaratmak tamamen sizin elinizde..

 

 

 

 

 
Fıstıklı Afghan Battaniye motifleri

Ip seçimlerinizi de dikkate alarak, ister aynı renkte iple aynı motifi kullanarak, isterseniz de farklı motifleri kombine edip farklı renkte iplerle de örerek harika battaniyeler oluşturabilirsiniz..Işte sizlere fıstıklı bir kaç adet battaniye motifi alternatifleri..

 

 

 

 
Resimli yapılışıyla Afghan battaniye motifi

Resimde görülen motiflerin birleştirilmesinden kolayca Afghan battaniyeler örebilirsiniz..Bu motifi 2 ayrı ipten örerek daha sade örgüler yapabileceğiniz gibi ebruli iplerle de kendiliğinden battaniyelerinizde hoşluğu yakalayabilirsiniz. .Işte motiflerin resimlerle gösterilmiş yapım aşamaları..

 

 

 

 

 
Battaniyelere kalp motifleri ve yapılış şemaları

Bu başlığımızda tığ ve şiş örgü olmak üzere battaniyelerinizde kullanabileceğiniz çeşit çeşit kalp motifi ve yapılış şemaları bulunmaktadır..

 

 

 

 

 

 
Tığla Fırfır yapılışı-Resimli

Resimde görülen bu tığ işi fırfırı ister battaniye ister çerçeve kenarı isterseniz de dantellerinizde dilediğinizce kullanabilirsiniz..Yapılışı resimli olarak aşağıdadır..

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 11 - 20 Toplam: 27

 

-