Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Dekoratif Yaratıcılıklar
Evinizi jelibonla süsleyin...
Jelibonlardan yapabileceğiniz şeyleri öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız. örneğin kapı süsü yapabilirsiniz. Hem çok şirin, hem de masrafsız. üstelik bu süsleri yapmak çok kolay. Kapı süsünü yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyler; bir kase üzeri şeker kaplı jelibon şeker, biraz kürdan, kurdele ve kürdanları üzerine batırmak için uzun bir sünger.
     
Yapılışı:
      Ilk olarak süngeri bir çember oluşturacak şekilde katlayın ve ucunu kurdele yardımıyla birleştirin. Kürdanları ikiye bölün. Kaç tane kürdan gerektiğinden emin olamazsınız ama çok fazla kürdanı ziyan etmemek için, çok fazla yapmayın. Gerekirse tekrar kırarsınız. 
 
Çiçeklerinizin yeni kapları
Elinizin altında bulunan pek çok kap, çiçek düzenlemeleri için bildik saksılardan daha yaratıcı çözümler sunabilir. Dikkat edin, çiçeklerden çok saksılarınız övgü toplayabilir.
     
Bisküvi kutusu
      Bu iş için bisküvi ya da çay gibi metal kutular biçilmiş kaftan. Islatılmış oasisi (çiçek süngeri) kutu ölçülerine göre kesip yerleştirin. Bitkileri oasise batırın ve etrafını taşlarla dekore edin.
     
Meyve suyu şişesi
      Meyve suyu şişelerinden ağzı genişçe olanları ayırın. Içine bir iki sap çiçek, gösterişli bir yaprak koyun. Suyla doldurduğunuz şişenin dibine bir iki boncuk atın. Boyun kısmına da bir kurdele ve minik bir çiçek yerleştirin. Işte bu kadar!
 
Mum yapılışı ve dekoratif mumlar

Mum yapma ekipmanları
Iki Katlı Tencere: Iki katlı tencere kullanarak mumunuzun çok yüksek ısılara ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Kullandıktan sonra, mum artığı kurumadan önce kuru bir havlu ile silerek iki katlı tencerenin üst kısmını temizleyiniz.

Mutfak folyosu: Bir parça folyo veya bir fırın tepsisi, çok yararlı bir mum yapma ekipmanı olabilir. Bu ekipmanı, hazırlanmış fitilleri koymak, kullanılmamış mumu kurtarmak ve evde yapılmış mum tabakaları oluşturmak için kullanabilirsiniz. Mumu koymak için yanları yüksek - yaklaşık 3/4 inç (yaklaşık 1.9cm) - bir veya daha fazla tepsiye ihtiyaç duyacaksınız.

 

 
Bardaklarınızı fenere dönüştürün
Biraz şeffaf kağıt ile, bardaklarınız kolayca fenere dönüşür. Gerekli malzemeler; değişik renklerde şeffaf kağıt, su bardakları,küçük mumlar.
     
Nasıl yapılır?
      Şeffaf kağıttan 3 - 4 cm genişliğinde birer şerit kesip bardakların çevresine yapıştırın. Başka bir renkte şeffaf kağıttan daha dar birer şerit keserek değişik motiflerle süsleyin.
     
Motiflerin yapılışı
      Şeridi uzunlamasına ikiye katlayıp birer cm aralıkla enlemesine katlamaya devam edin. Kenardan başlayarak makasla küçük bir üçgen kesin. üçgenin köşelerinin kenara çok yakın olmamasına özen gösterin.
 
Evinizi güllerle farklı kılın
Ister tek başına ister diğer çiçeklerle birlikte, güller asil görünümleri ve kendilerine has havaları ile her zaman davet sofralarının ilgi odağı olmayı başarıyor.
    
Ihtişamlı görünüş
      Işıl ışıl renklerde bir gül demeti, mekanı büyülüyor: Sarı güller, bahçeden toplanan çiçeklerle birlikte şık bir buket oluşturuyor. Sarı şebboy ya da aslan pençesi bukete zenginlik veriyor.
     Güllerin daha uzun süre dayanması için; saplarındaki yaprakların, vazodaki suyla temas etmesini engelleyin. Suya bir miktar şeker ekleyin. Her iki günde bir, sapları 3 cm kadar kesin ve suyu değiştirin.
 
Alev alev romantizm

Ister balkonda, terasta ya da bahçede, mum ışığının büyüsü her an eğlenceli utlamalara veya romantik anlara ayrı bir güzellik kazandırır. Mum ışığının etkisi sizi de cezbedecek ve keyifli bir yolculuğa çıkaracak.
    
Mumlarla romantizm
      Size özel bir sofrayı daha romantik yapmanın sihrini keşfedin. Gül yaprakları, çiçekli halkaların içinde peçeteler ve bu güzel tabloyu taçlandıran gizemin özü: Cam vazolara yerleştirilmiş mumlar ve çevresine dizilmiş dekoratif taşlar. 
    

 
Rengarenk sabun şıklığı

El emeğinizle evinizi süslemek ister misiniz? Işte hazır sabunla yaratabileceğiniz mucizeler. Mavi toplar, kokulu hediyeler, lavantalı kalpler, baharatlı ve konfetili sabunlar bunlardan bir kaçı.
    
Mavi toplar
      Mavi renkli rendelenmiş ve eritilmiş sabunu top şeklinde biçimlendirin. Malzemeye banyo tuzu da katabilirsiniz. Ardından topları şık bir kaseye yerleştirin.

 
Mum ışığının büyüsü

Işıklandırma, kutlama anlarının başrolünü kimseye kaptırmaz. Hele mum ışığı, tek başına bir köşede bile dursa, bir odanın anlamını baştan sona yeniden yazabilir.

       Mum, sadece ışık değildir çünkü. Sadece onu görürseniz, parlaklığı, fitili, ışığın içinde bulunan siyahi gölge ve çevresine verdiği haleyle mutlu olabilirsiniz.
    
     Ama ötesini de görebilirseniz, orada saklı duran umutları, hayalleri, sıcaklığı ve enerjiyi hissedersiniz.

 
Dekoratif banyolar için yaratıcı öneriler

çekici kokuları, çarpıcı renk ve formlarıyla beğeni toplayan sabunlar banyoların en dekoratif unsurlarından. Siz de dilerseniz kurabiye kalıplarından sabunlara şirin şekiller verebilir, sabun parçalarını küçük keselere yerleştirerek banyonuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

 Banyoda romantizm
      Şeffaf dokularıyla dikkat çeken gliserinli sabunlar artık çeşitli renklerde ve formlarda üretiliyor. Şekeri andıran bu çekici sabunlarla banyonuza daha estetik ve ve romantik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunun için kalp şeklinde bir kaç küçük sabun ve ip yeterli olacaktır.

 
Pullar, boncuklar, kurdelelerle gelen ilginçlikler

Dekoratif uygulamalara estetik katan bu yardımcı unsurlarla yastıklarınızı süsleyebilir, mumluk ve çerçevelerinizi renklendirebilirsiniz.

 Güneş renkleri
      Eski bir çerçeveye ya da cam mumluklarınıza, renkli kurdeleler ve boncuklarla farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu türden bir uygulamada saydığımız malzemenin dışında size gereken tek şey yapıştırıcı. Eğer uygulamayı bir mumluk üzerinde gerçekleştirecekseniz öncelikle dış yüzeyine yapıştırıcı sürüp biraz kurumasını bekledikten sonra, dilediğiniz renkteki kurdeleyi tek kat olarak mumluğun etrafına sarın ve kurumaya bırakın. Diğer yanda bir tuhafiyeden alabileceğiniz renkli boncukları 2-3 cm'lik iplere dızip uç kısımlarına iri pullar ekledikten sonra düğümleyin. Hazırladığınız bu boncuk dizilerini mumluğunuza sardığınız kurdelelerin üzerine yapıştırın. Aynı işlemi çerçevelerinize de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 11 - 20 Toplam: 24

 

-