Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Yaratıcı Örgü Fikirleri
Firkete tekniği ile Harika örgüler-2

Firkete tekniği ile yapılmış battaniyeden buluza,pançodan şala birbirinden hoş örgü modeller burada..Eminim ki hepsine bayılacaksınız..

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2413/1/   MOTIFLER BURADA

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2412/1/   BIRLEŞTIRME IŞLEMI BURADA

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2411/1/  TEKNIĞIN YAPILİŞİ BURADA..

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2414/1/  DIĞER MODELLER BURADA..

 

 

 

 

 
Firkete işiyle harikalar yaratalım

Hepimizin aklına firkete dendi mi, Kadınların saçlarını tutturmak için kullandıkları U biçimindeki naylon veya telden saç tokası, çengelli iğne,gelir..örgüde firkete tekniği ile henüz tanışmayanlar için Firkete işi ile örülmüş harika modeller burada..

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2413/1/   MOTIFLER BURADA

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2412/1/   BIRLEŞTIRME IŞLEMI BURADA

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2411/1/  TEKNIĞIN YAPILİŞİ BURADA..

 

 

 

 
Entrelac Örgü tekniği ile Harikalar yaratın

Bu yaratıcı teknikle yapılmış yastıktan çoraba,bebek giyiminden şallara,battaniyeden çantaya  tüm modelleri çok beğeneceksiniz.. Bir an önce bu tekniği öğrenip kullanmalıyım diyorsanız ,işte buyrunnn..

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2409/1/ 

ve

http://www.enguzelorguler.net/content/view/2408/1/

Buradan da tekniğin açıklamalı yapılış uygulamasına ulaşabilirsiniz..

 

 

 

 
Motif Aparatıyla motif nasıl yapılır??

Piyasada motif aparatı,motif makinası veya motifmatik adıyla satılan o sihirli aletlerle harika örgüler yapabilirsiniz..Yapması Hem kolay hem eğlenceli..Kare,yuvarlak veya üçgen olarak satılan motifmatikleden motif yapılışı ,bazı motif örnekleri ve bu motiflerin kullanılmasıyla yapılabilecek ,çantadan şala, masa örtüsğnden atkıya,bazı örnekler bu yazımızda verilmiştir..

 

 

 

 
Oklavayla örgüler Örelim

Şimdi oklavamızı elimize alalım ve bir kez olsun onu hamur açmak dışında daha keyifli bir amaçla kullanalım..Yazımızda oklava işi örgü tekniğile örülmüş battaniyeden çantaya, şapkadan atkıya örnek modeller mevcuttur..

TEKNIĞIN YAPILİŞİ BURADA..

 

 

 

 

 

 

 
Ponpon ip-dut ip-koza ip ile örgüler

Ipçilerde dut ip, koza ip veya ponpon ip adıyla bulabileceğiniz örgü harikası iplerden muhteşem örgüler örebilirsiniz..Hem de 1-2 saat gibi kısa bir sürede..Ipin örülüş şekli burda ve burda...Buyrun bakalım ,bu özel iple neler yapılabileceğine bir göz atın..

 

 

 

 

 

 
Şerit Iple harikalar yaratın

Ipçilerde şerit ip olarak satılan Anchor Farbela ve Alize şerit ip adıyla bulunan farklı iplerle yapabilecekleriniz hayalgücünüzle orantılı olarak değişebilir.. Ipin örülüş şekli burada, ve bu özel iple yapılmış bazı marul atkı, boyunluk ve kolluk örnekleri de yazımızın devamındadır.. Buyrunnn..

 

 

 

 

 

 
Cetvelle yapılan güllerden(Turkish Rose) Boyunluk yapalım

Artık ipler,cetvel ve yün iğnesi kullanarak yapılabileceklere siz bile inanamayacaksınız.. Cetvelle ipleri sararak gül yapma  yöntemini eğer öğrendiyseniz gülleri de kullanarak bu harika boyunlukları yapmaya ne dersiniz.. Güllerin yapılışlarıyla birlikte harika boyunluk modelleri yazımızın devamındadır..Işte buyrun..Ayrıca bu gülleri farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz..

 

 

 

 

 
Çok amaçlı(Farklı şekillerde) kullanılabilen Örgü Kıyafetler

örgü Kıyafetlerinizi birden fazla şekilde kullanmaya ne dersiniz..Bu yazımızda yaratıcı bir şekilde nasıl pançodan boyunluk,boyunluktan da saç bandı yapıldığını göreceksiniz..Işte sizlere örgü kıyafetlerinizi nasıl birden fazla şekilde kullanabileceğinizin ipuçları..

 

 

 

 

 

 

 
Crocodil Dundee Tığ Tekniği ile çeşitli örgüler yapımı

Crocodil Dundee yi biz sadece filimlerde bilirdik öyle değil mi:)..Amma velakin keşfettiğim bir Dundee daha var..Tığ ile örülüp timsah derisi niteliğinde bir örnek oluşuyor ve bunu rahatlıkla eldivenden şapkaya,şaldan çantaya tüm örgülerinizde kullanıyorsunuz..Bu başlığımızda örneğin örülüşünü resimli görsel sunumuyla ve Crocodil Dundee tığ örgüsüyle yapılmış şaheserleri göreceksiniz..Işte buyurun..

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 11 - 20 Toplam: 64

 

-