Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Yaratıcı Örgü Fikirleri
Zincir Örgülerle Aksesuar yapalım

Satın alacağınız kordonlardan veya tığ ile öreeğiniz Zincir örgülerden şapkalar, kemerler, fularlar, tokalar ve kolyeler yapmak çok kolay. Işte sizlere bir kaç model ve yapılış yöntemleri..

 

 

 

 

 

 
Çocuklarınızın Kıyafetlerini Zincir örgülerle süsleyiniz

çocuklarınızın  kot, penye ve hatta örgü kazaklarını bu yazımızda görüldüğü şekilde hazır olarak satın alabileceğiniz veya tığ ile kalın iplerle öreceğiniz zincirler, düğme ve boncuklarla süslemeye ne dersiniz..?Işte sizlere çeşit çeşit örnekler..Bazı modellerde süslemeler  direk kıyafete iğneyle dikilmiştir..Bazı modellerin ise alt tabanlarına yıkanabilir kumaş veya deri parça konulmuş olup bu figürlerin patronları da yazımızda mevcuttur..

 

 

 

 

 

 
Örgülerle penyelerinizi süsleyin

Evde var olan eskimiş hatta sade bir şekilde satın alabileceğiniz penye bodylerinize renk vermek adına onları örgü çiçek ve motiflerle süsleyerek kendi kıyafetinizi kendiniz oluşturabilirsiniz..Işte sizlere birkaç adet örgüyle süslenmiş penye alternatifleri..

 

 

 

 

 

 
Şiş ve tığlarınızı örgü Kılıfta saklayınız

Siz de örgü örmeyi seviyor, ancak tığ ve şişleinizin sürekli kaybolmasından ve ortalıkta darmadağan dolaşmasından sıkılıyorsanız ,resimde görülen kılıf tam sizin işinize yarayacak demektir..Bu kılıfla hem şiş ve tığlarınızın kaybolmasını öneleyebilir, hem de örgü araçlarınızın sürekli hazır durumda el altında olmasını sağlayabilirsiniz..Modelin yapılışı aşamalarıyla birlikte resimli anlatımlı olarak yazımızdadır..

 

 

 

 

 

 
Örgülerle kotlarınıza Yeni Hava katın

Evinizde bulunan kot takımlarınızı çeşitli tığ örgü dantellerle süsleyerek onları daha hoş hale getirebilirsiniz..Işte size bu amaçla baştan yatratılmış iki adet kot takım ve dantellerinin yapılış şemaları..

 

 

 

 

 

 

 
Tığ örgüyle kıyafet süsleme

Sizler de eskiyen veya kullanmaktan sıkıldığınız kıyafetlerinizi tığ ile yepyeni hale getirip onları kullanmayı zevkli hale getirebilirsiniz..Işte sizlere gömlek, pantalon ve t-shirt lerinizi süsleyebileceğiniz birkaç örmek..

 

 

 

 

 

 
Örgü ile Kıyafet süsleme

çok para vermeden daha ucuza satın alabileceğiniz basit kıyafetlerinizi veya eskiyen kotlarınızı yada giymekten sıkıldığınız gömleklerinizi ve pantalonlarınızı kendi emeklerinizle süslemeye ve onlara yeni bir hava vermeye ne dersiniz..Işte sizlere rengarenk çiçeklerle kıyafetlerinizin nasıl yepyeni hale gelebileceğinin çeşitli örnekleri ve bu güzelliklerin yapılış şemaları ..

 

 

 

 
Kutu kola açacaklarından örgü çiçek yapalım

Bu çiçeği yapmak için ihtiyacınız olanlar: 2 farklı renkte ip, tığ, 6adet kutu kola açacağı..Yapılışı resimlerle yazımızdadır..

 

 

 

 

 
Eski terlikleri örgülerle canlandıralım

üst kısmı eskiyen veya daha ucuza sade olarak satın alabileceğiniz terliklere hayat vermeye ne dersiniz???Işte sizlere örgüyle ve tığınızla terliklerinizi süsleyebileceğiniz bir kaç model..

 

 

 

 

 

 
Örgü Bebek Şekerleri

Bebeğinizin doğumundan sonra gelen ziyaretçilerinize veya Lohusa Mevlütünüzde gelen konuklara ikram etmek üzere bebek şekerlerinizi kendiniz Hazırlayıp bir hoşluk yaratabilirsiniz..Bunun için renkli ipler, tığ, büyük yumurta şekinde boncuk, bonbon şekerler, Renkli kağırlar ve renkli kurdaleler bulundurmanız yeterli..

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 51 - 60 Toplam: 64

 

-