Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Yaratıcı Örgü Fikirleri
Eşyalarınızı ponponlarla süsleyin
Evet bildiğimiz ponponlardan bahsediyoruz. Bu ayki, yaratıcılık hikayemizin başrol oyuncuları onlar. Hem nasıl yapılacağını, hem de onlardan eviniz için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, hazırlıklara başlamalısınız.
     
çocuğunuzun odası için
      Eski kiliminizi ponponlar ve boncuklarla dekore edin. Kilim üzerine ponponları ve boncukları düzgün yerleştirebilmek için, önceden işaretleme yapmayı unutmayın.
     
Şemsiyelik
      Eski bir boruyu akrilik boyalarla renklendirin, sprey vernikle sabitleme işlemini yapın ve kurumaya bırakın. Hazırladığınız ponponları silikon tabancası ve sıcak silikonla boruya yapıştırın. Kapıdan içeri her giren, bu şemsiyeliği kullanmak isteyecektir.
 
Battaniyenizi ponponlarla süsleyin
Bu işlem için gerekli malzemeler; çeşitli allıkta yün örnekleri, makas ve kartondan ibaret. önce onları kullanarak istediğiniz ponpon boyutunda daireler çizin. çizdiğiniz bu dairenin içerisine ondan daha küçük bir ir daha çizin. Iç içe geçen bu dairenin tam ortasını makas-boşaltın. Böylelikle bir halka elde edeceksiniz.
     
     Aynı işlemi tekrarlayarak bir halka daha hazırlayın. Iki halkayı üst üste koyarak etrafını yünle birkaç kat sarın. Sıkı bir ponpon için dört-beş kat; seyrek bir ponpon için ise en fazla iki kat yün sarmak yeterli olacaktır. Şimdi işlemin son aşamasına yaklaşıyoruz.
     
     Makasla iplikleri sardığınız tekerleğin dış kısmından yünleri ikiye kesmek, işlemi bitirecek son adım olacak. Kesme işlemini başarıyla sonlandırdıktan sonra kartonların arasından ip geçirerek kesik yünleri sıkıca bağladığınızda sevimli bir ponpon elde etmiş olacaksınız.
 
ÖRgü Yumurta şapkaları...
Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezlerinden biri olan yumurta, değişik pişirim şekilleri, yumurtalı yemek çeşitleri ile en çok kullanılan, besin değeri yüksek, sevilen bir yiyecek çeşidi. Ne var ki bir canlının oluşması için, içinde her şey bulunan ve tam bir besin olan yumurtayı çok faydalı olmasına rağmen özellikle çocuklar sevmeyip yemekte isteksiz olabiliyorlar.
    
     Küçük bir uğraşla öreceğiniz yumurta şapkaları ile hem kahvaltı sofranızı renklendirebilir, hem yumurtayı daha cazip hale getirebilir hem de ailenize bir sürprizyapabilirsiniz. Alakok veya rafadan pişirilmiş yumurtalar yumurtalık içinde masadaki yerlerini alırken şapkalı halleri ile sıcaklık imajı yaratan, şirin, sempatik yeni görünüşleri sayesinde konuklarınızın yüzlerinde bir tebessüm yaratacaktır.
 
Ponponlardan yapılmış Ilginç Oyuncaklar

Hayal gücünüzü kullanarak Ponponlardan yapabileceklerinizin sınırı yok..Işte sizlere ponponlardan yapılmış bir kaç adet ilginç oyuncak..

Not:Bu oyuncakların yapılışlarını merak edenler ve isteyenler için yapılışları PDF dosyası şeklinde kendilerine gönderilebilir..

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 61 - 64 Toplam: 64

 

-