Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 6 misafir bağlı
 
Kullanılmayan Eşyalar
Süsleyerek eski Kotlarınızdan Çanta

Eskiyen yada giymediğiniz kotlarınızın bacaklarını kesip alt tarafını diktikten sonra çantanızın alt yapısı hazır demektir..Daha sonra çantanızı yazımızın devamında yer alan size örnek olması amacıyla verilmiş olan modellerdeki gibi ister nakış, ister boncuk, ister kemer, isterseniz de kumaşlarla süsleyerek onları muhteşem güzel hale getirebilirsiniz..

 

 

 

 

 

 
Kot ve kumaşlardan Çanta modelleri

Işte sizlere eski kotlarınızı ve evde var olan çöpe atmayı düşündüğünüz artık kumaşlarınızı değerlendirebileceğiniz bir yöntem: Kot çanta yapılışı..Yazımızda  çeşit çeşit kot ve kumaşın birleşmesinden oluşan kot çanta modeli mevcuttur..

 

 

 

 

 
Dondurma çubuklarından dekor

Malum yaz mevsimlerinde çok fazla dondurma tüketilir.Bu nedenle bunları değerlendirmek iyi olur. Bu resimdeki dekoru yapabilmek için 13 tane dondurma çubuğu, yapıştırıcı, ip, bir resim yada ona benzer birşey size kalmış. Bunu yapmak için..


1: 11 çubuğun üzerine yapıştırıcı sürülür.
2: geri kalan 2 çubuk diklemesine konur ve üzerine yapıştırıcı sürülen çubuklar dikey çubuklara yapıştırılır.
3: 11 çubukta aynı işlem yapılır.
4: elde edilen pano boyanır ve arkasına ip yapıştırılır.
5: panonun üzerine istenen resim ya da biblo yapıştırılabilir

 
Pet şişeden bileklik yapalım

Bazılarımızın vazgeçilmez aksesuarlarıdır bileklikler. Bu yüzden bazen herşeyde olduğu gibi bunlarda da çok seçici olabiliyoruz.Hatta bazen istediğimiz gibi olmayışından şikayetçi olup almıyoruz bile.

Işte size güzel bir seçenek.Bu bileklikleri kendiniz isteğiniz şekilde ve desende basit ve neredeyse “0″ maliyet ile yapabilirsiniz.Hiç anlatmaya bile gerek yok sadece resimleri takip edin yeter.modeli yapmak için sadece makas,pet şişe,iğne ,iplik ve renkli kumaşlara sahip olmanız yeterli..

 

 
Eski kravatları atmayın çanta yapın..

Artık devir ekonomi devri olduğuna göre, eşinizin veya çocuklarınızın eskiyen kravatlarını atmak yerine çeşitli desenlerde hoş ve ekonomik kendi dizaynınız olan çantalar yapabilirsiniz.

Size fikir vermesi ve yaratıcılığınıza eşlik etmesi amacı ile birkaç modelin resmini koyuyorum.

 

 

 

 

 
Eskilerinizi yenilere uyarlayın

Mesele evlerimizi dekore etmeye geldiğinde kuşkusuz pek azımız bir evi sıfırdan dekore etme lüksüne sahibiz. Ancak eski eşyalarınızı yenilere nasıl uyarlayabileceğinizi görmeden onları rafa kaldırmayın.  

 

 

 

 

 

 
Atma, yeniden kullan!

Evinizde işe yaramayan ve çöpe atılabilecek bir sürü eşya vardır. Ancak onları atmayıp değerlendirmek sizin elinizde. örneğin bazılarını saksıya döndürmek cin bir fikir olabilir. 

Konserve kutuları 
 
 
Konserve kutuları, teneke saat kutuları, tek kalmış fincanlar, sütlükler, eski film kutuları, ayakkabı kutuları... Aslında bütün kutular daha sonra başka amaçlarla kullanılmak için birebirdir. Konserve kutularını pastel boya ile boyayıp renklendirebilir ya da üstüne yapıştırıcı bant ile kapladığınız fotoğraflar koyabilirsiniz. Ve bu kutuları kalem kutusu, pamuk kutusu, saksı ya da çatal bıçak kutusu yapabilirsiniz.

 

 

 
Eski sandık mutfak dolabı oldu
Kenarda köşede sakladığınız o koca sandığı çıkarın. Işe yarama vakti geldi.
     
Malzemeler
 • Ahşap kasa sandık. (50x50x140 cm)
 • 1 çamaşır suyu.
 • Ahşap boyalar. (Iskandinav grisi, eski çin kırmızısı, uyuyan mor)
 • Baskı ruloları.
 • Burgulu ahşap matkabı.
 • Sote testere. (oyma işlemi için yuvarlak kesme ağızlı)
 • Zımpara kağıdı. (orta sertlikte)
 • çok yönlü 4 tekerlek.
 • Vida.
 •  
  Eskiyen eşyalarınızı atmayın...
  Kopamadığınız ama eskiyen eşyalarınızı atmayın, yenileyip kullanın. Eskimiş veya formu bozulmuş eşyalara ufak tefek dokunuşlarla tekrar hayat vermenin oldukça basit olduğunu biliyorsunuz. Değişik fikirlerle ortaya çıkan tasarımların adeta dipsiz bir kuyu olduğunu da.
       
       O halde eşyalarınızı gözden çıkarmadan önce, onlara bir şans daha tanımak hoş olmaz mı? üstelik zahmetsiz ve ekonomik yollarla, neler yaratılabileceğinin farkındayken.
       
  Dresuar
        Bir eşya bu kadar mı değişir diyenlere iyi bir cevap verecek olan bu dresuarı yeni görüntüsüne kavuşturmak için iyice zımparalayıp sonra beyaz sprey boyayla boyayın.
       
       Hemen kuruyan sprey boyalar bu konuda oldukça başarılı. Fakat uygulama esnasında kutuyu eşyadan uzak tutarak boyayı püskürtmek gerekiyor. Daha sonra mavi damask desenli duvar kağıdını kapak ve yan alanların ölçülerine göre kesip yapıştırın. Yapıştırma işleminden önce kulpları sökün, işlemi tamamladıktan sonra yeniden takın.
   
  Yaratıcılığınızı kullanın...

  Rende mumluklar
        Mutfak rendesinden mumluk yapmaya ne dersiniz? Işe önce dört tarafı da aynı yoğunlukta ışık verebilecek bir rende bulmakla başlayın. Böylelikle dört bir taraftan da homojen ışık geçişi sağlanabilir ve karanlıkta farklı ışık huzmeleri elde edebilirsiniz.
       
       Isterseniz rendenizi mumluk olarak kullanın, isterseniz elektrikçide yaptıracağınız kablo ile lamba olarak kullanın. Mumluk olarak kullanırken mumun ışığı direkt rendenin sapına geleceği için sıcakken tutmamaya dikkat edin.

   

   

   
  << Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

  Sonuçlar 1 - 10 Toplam: 20

   

  -