Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Kullanılmayan Eşyalar
Eski kütüphaneden çiçeklik...

Eski kütüphanenizi kullanmıyorsanız ve evinizde bol miktarda çiçeğiniz gelişigüzel yerlerde durup, zaman zaman canınızı sıkıyorsa size bir önerimiz var. Kütüphaneyi solvent bazlı bir boya ile boyayın.
     
     Bozuk va pürüzlü yerleri zımparalamayı, yağlı boyayı iyi havalandırılan bir yerde yapmayı unutmayın. Tüm çiçeklerinizi içine yerleştirin. Hem daha şık dururlar hem de derli toplu bir kış bahçeniz olur.
     
Bitkilerinizin sağlıklı yetişmesi için bilmeniz gereken sırlar
Kaktüs: Kaktüslerinizi gün ışığı alan bir yerde, torflu toprak içerisinde kuru kalmayacak biçimde çiçekli bitkilerde çiçeklerine su püskürtmeyecek şekilde yetiştirmelisiniz.

 

 
Taburelerinizi yenileyin...
Evinizdeki eski ve yıpranmış tabureleri sadece halat ve silikon yardımıyla, yenileyin. Eskiyen ve artık kullanmadığınızı tabureleri atmak zorunda değilsiniz. Birkaç metre ip kullanarak onları yeni ve dekoratif bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Biz ip olarak dağcıların tırmanışlarda kullandığı iplerden tavsiye ediyoruz, hem kolay kolay yıpranmaz hem de spor malzemesi satan dükkanlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Şimdi gelelim taburemizi nasıl yapacağımıza.
     
Gerekli Malzemeler
 • Eskimiş bir tabure,
 • Tırmanış ipi,
 • Zımpara kağıdı,
 • Silikon tabancası ve silikon.
 •  
  Kavanozdu vazo oldu...

  Her evde büyükçe bir kavanoz mutlaka vardır. Peki ya böylesine bir değişim geçirmiş bir vazo? Yapımı çok basit olan bu çalışma için, beğendiğiniz deseni taşıyan bir peçete edinin. Gerisini uygulamak son derece kolay.
       
  Malzemeler
        Büyük boy cam kavanoz (kahve ya da konserve kavanozu olabilir), desenli peçete, makas, peçete tutkalı, beyaz akrilik boya, sünger ve fırça. 

   

   

   

   
  Kağıtlarınızı çöpe atmayın
  El becerinizi kullanarak evinizdeki artık kağıtları değerlendirmeye ve not kağıtlarınızı bir düzen içinde saklamaya ne dersiniz?
       
  Her şey yerli yerinde
        Yemek tariflerinizi yazdığınız kağıtları ya da yemek kitaplarınızı düzenli bir şekilde saklamak istiyorsanız kendi ellerinizle süsleyeceğiniz bir sepet yardımınıza koşacak. Sepeti dekore etmek için renkli fon kartonlarından parçalar kesin ve bu parçaları üst üste yapıştırarak etiketler oluşturun.
       
       Dekoratif yapay kelebekler ya da dilediğiniz bir objeyle etiketleri süsleyin. Delgeçle açacağınız delikten geçireceğiniz kurdele ya da rafyayla etiketleri sepetlerin kenarına bağlayın. Artık yemek tariflerinizi düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. 
   
  Düğmelerle yapabilecekleriniz...
  Hemen hemen çoğumuzun evinde bir düğme kutusu vardır. Eski paltolardan veya bluzlardan sökülmüş rengarenk bir yığın düğme, atılmaya kıyılamadığı için o kutuda öylece durup dururlar. Onları yeniden işler hale getirmeye ne dersiniz? Merak etmeyin, ilik açın demiyeceğiz size. Düğmelerin sadece bir şeyleri iliklemek için olmadıkları konusunda siz de hak vereceksiniz bize, aşağıdaki önerilerimizi okuyunca.
       
  Düğmeli peçete halkası: Eskiden annelerimizin çeyizlerinde misafirler için özel hazırlanmış, kimisi göz nuru dökerek işlenmiş, kumaştan yapılan peçeteler olurdu. Şimdilerde kullanımı çok kolay olan kağıt peçeteler gözde. Belki kimimizin annesi hala aynı özeni muhafaza ederek kızlarının çeyizlerine kumaş peçete hazırlamışdır. Işte size bu güzel peçeteleri misafirlerinize sunarken hem masanızı daha süslü hale getirebilecek, hem de annenizin emeklerini sizin maharetinizle daha bir çekici hale sokabilecek bir tavsiye: Peçete halkası.
   
  Ahşap boyama tekniği ile eskilere yeniden hayat verin

  Zaman içinde eskiyen ahşap eşyalarınızı atmak yerine, onları rengârenk boyayarak, yeniden kazanabilirsiniz.

         Ahşap boyama tekniği, sizi yeni masraflardan kurtarırken, aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak.
      
       Kadınların en büyük problemi kendi zevkine uygun olan eşyayı bulamamaktır. Ve pek çoğumuz sadece aradığımızı bulmak için ufacık objelerin peşinde günlerce koşarız. Ahşap boyama sanatıyla artık siz de zevkinize uygun objeler yapabilirsiniz. 'Ben beceremem' diye önyargılı olmayın. çünkü ihtiyacınız olan tek şey ilgi ve sabır...

   
  Renkli çiçekler ve aksesuarlarla evinizde tatil havası yaratın

  Tatil ve denizseverler için Renkli çiçekler ve aksesuarlarla kumsal, güneş ve deniz havasını rahatlıkla evinize taşıyabilirsiniz.

   Kupalarda deniz esintisi
        Kahve veya çay içtiğiniz kupalarda deniz keyfini yaşamanız mümkün. Ister bir deniz feneri ister bir gemi, dilediğiniz şekli yaratabilirsiniz.
      
  Gerekli malzeme:

  Beyaz porselen kupalar
  Siyah keçeli kalem
  Kırmızı ve beyaz porselen boyası (Hobi malzemeleri satan mağazalarda bulabilirsiniz)
  Bir kalın ve bir ince uçlu fırça

   
  Cebinize dokunmadan evinizi güzelleştirin

  Evdeki eşyalarınızı atmadan ya da elinizi cüzdanınıza götürmeden önce şu pratik çözümlere bir göz atın deriz...

   çok Cola?y
        Cola kutularını içtikten sonra büküp bir şutla çöpe atanlardansanız bildiklerinizi unutun. Boş cola kutularınızı küçük birer saksı yapacağınız bir dönemin “kolay açılır” kapılarının eşiğindesiniz. Büyüklerinizin yağ tenekelerinde yetiştirdikleri çiçekleri hatırlayınca bize daha çok hak vereceğinize adım gibi eminim.

   
  Çiçek açan lahana yaprakları

  Sevdiğiniz birine sıradışı bir sürpriz yapmak ister misiniz? O zaman güzel bir lale demetini, alışık olduğumuz gibi jelatinin içine değil, büyük bir lahana yaprağına sarın.

   

   

   


   

   
  File içindeki güzellik

  Plastik alışveriş filenizi hoş bir aksesuara dönüştürebilirsiniz. Bunun için; bir filenin içine su dolu, yuvarlak bir vazo yerleştirin. Vazoyu lalelerle doldurduktan sonra fileyi odanın bir köşesine, örneğin; duvara, pencereye veya bir masanın üstüne denk gelecek şekilde tavana asın.

   

   

   

   
  << Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

  Sonuçlar 11 - 20 Toplam: 20

   

  -