Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 6 misafir bağlı
 
Yaratıcı Mutfak Fikirleri
Amerikan servisinizi Kendiniz yapın

AMERIKAN SERVIS Malzemeler
Anchor "Arabella Koton" 1 adet (Gereken miktar: 6.5 mt.)
Renk no: 015
58 cm. x 36 cm. boyutlarında turuncu kumaş (Kenarlardan birer cm.dikiş payı verilmiştir)
42 cm. x 34 cm. boyutlarında karton.

 

 

 

 
Sofranızı şenlendirin...
Misafirlerinizi şımartacak sofralarda, kendi el becerinizi kullanarak şaşırtıcı sürprizler hazırlayabilirsiniz.
     
çiçeklendirin
      Sofrada oturacak kişilerin yerlerini belirlemek üzere, kalmış kumaş parçalarından üç parça çiçek kesin. Ilk ikisini ters yüzünden dikin ve açık bıraktığınız alandan yüzünü çevirip, içini pamuk ya da elyafla doldurun. Açık kısmı dikin. çiçek yastığa isim kartonunu düğme dikerek sabitleyin.
     
Elmaya iliştirin
      Masa isim kartlarınızı elmalara iliştirin. Bu iş için çiçek telinden arzu ettiğiniz kalınlıkta ve uzunlukta birkaç parçayı yan keski yardımıyla kesin. Tellerin bir ucunu yuvarlak uçlu pense yardımı ile bükerek birleştirin. Bu uçtan isim kartını tele geçirin. Buraya bir göz yapın. Gözü meyvenin sapına tutturun. Tellerin boşta kalan uçlarına arzu ettiğiniz aksesuarları takın. 
     
 
Sofralar ışıl ışıl

Pastel renkte tüller ve taze çiçeklerle süsleyeceğiniz sofralarınız ışıldayacak. Bu masada ister konuklarınızı ağırlayın, isterseniz ailenizle keyifli dakikalar paylaşın. Bu güzelliği yaşamak için çok sebebiniz var.
    
Keyiflendiren renkler
      Bu masa örtüsüyle romantik ve nostaljik bir hava yaratmak mümkün. Kumaş satan mağazalardan dilediğiniz uzunlukta tül veya organze kumaş alıp masanızı bununla süsleyebilirsiniz. Küçük mumlar ve taze çiçeklerle de sofranıza huzur veren ve ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

 

 
Sahilleri sofranızda yeniden yaratın

Sofralarınıza taşıyacağınız renkli taşlar, midye kabukları ve minik gemilerle güneş ve denizin tadını doyasıya çıkarın.

 Sanki sahilde gibi
      En güzel sahilleri kendi sofranızda yeniden yaratabilirsiniz. Bunun için gerekli aksesuarları tatil dönüşü yanınızda getirmemiş olsanız da, bu dekorasyonu rahatça uygulayabilirsiniz. örneğin yürüyüş yaparken beğendiğiniz taşları toplayabilir veya çiçekçilerden küçük çakıl taşları satın alabilirsiniz. Midye kabuklarını ve tahta martıları ise marketlerin hediyelik eşya satan reyonlarından temin edebilirsiniz. Bunlara uygun olarak sade tabaklar ve martı desenli peçeteler de kullanabilirsiniz.

 
Beyazın büyüsünü masanıza taşıyın

özel süsler olmadan da kutlamalar için şık bir masa hazırlayabilirsiniz. Gümüş kutu ve vazolar, beyaz peçeteler ve bir kaç inci size yardımcı olabilir. Bir çam ağacının dallarını yaldızlı kurdelelerle süslemek masanıza muhteşem bir hava katacak.

 Servis tabağında parlak süsler
      Niçin servis tabaklarını her zaman meyve için kullanalım? önemli günlerde servis tabaklarını parlak süslerle donatın.

 

 
Sofralarınızda Fransız şıklığı

Yemek masanızda farklı bir hava estirmek istiyorsanız, bunun için Fransız şıklığından faydalanabilirsiniz. Elinizin altındaki malzemelerle harikalar yaratmanız mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

-