Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi - Ana Sayfa

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 9 misafir bağlı
 
Karanfil Yaprağı Modeli

Karanfil Yaprağı Modeli biraz zor gibi görünse de örgülerinize şıklık katacak güzellikte ve özellikte bir tekniktir. Bu tekniği öğrenmek isteyenler resimli anlatımımızdan yararlanabilirler..

 

 

 
Zeki Müren Dişi

Şişle örgülerimizde en çok kullanılan  tekniklerden biri daha Zeki Müren Dişi Tekniği yapılışı çok basit olan bir yöntem olup Tekniğin açıklamalı ve resimli anlatımını yazının devamından bulabilirsiniz..

 

 

 
Örgüde Göz Kaçtığında Ne Yapıyoruz?
Şiş örgüsü yaparken örgülerimizde göz kaçırırsak paniğe kapılıp örgümüzü sökmeden önce örgümüzü kurtarmak adına aşağıdaki resimlerde gösterilen yöntemleri kullanıyoruz.
 
Örgü ve Türleri
örgü örmek başlı başına bir zevktir. Bunu daha da zevkli hale getirmek ve daha başarılı modeller için örgü kurallarını bilmek gerekir. Basit bir örgüyü örerken bile bilinmesi gereken bazı örgü kuralları ve teknikleri vardır. Standart örgü çeşitlerinden olan düz örgü, haraşo, lastik gibi örgüleri bilmek gerekir. Bir kazağa ya da bluza başlarken en çok kullanılan örgü tipi lastik örgüdür. 1/1 lastik, 2/2 lastik olabileceği gibi modele göre fantazi lastik, pirinç örgü veya haraşo örgüsü kullanmak gerekir.
 
Çeşitli Örgü Örnekleri

Şiş ile öreceğiniz örgülerinizde kullanabileceğiniz kesme şeker örneği ve pirinç örgüsü tekniğinin anlatımını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz..

 

 

 

 

 

 
Şiş Örgüsü ve Türleri

Şiş ile örgü örmeyi sevenler aşağıdaki yazımızda örgü türleri ve anlatımlarını bulabilirsiniz:

Düz örgü:1. sıra: Bütün ilmekleri yüz örün.2. sıra: Bütün ilmekler ters örün.örgü bitimine dek bu iki sırayı hep tekrarlayın

Tersten Düz örgü:(Düz örgünün tersidir)1. sıra:Bütün ilmekleri ters örün.2. sıra:Bütün ilmekleri yüz örün.örgü bitimine dek bu iki sırayı tekrarlayın.

 

 
İlmek Eksiltmek

Şiş örgüsünde ilmek eksiltme tekniğini öğrenmek ve uygulamak istiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımımızdan yararlanabilirsiniz..Bu teknikte 2 ilmeği birden şişi üstten batarak tek seferde örüyoruz..

 

 

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 137 - 143 Toplam: 143

 

-