Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi - Ana Sayfa

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

Şuanda 1 misafir bağlı
 
Kıyafetlerinizi örgü süslemelerle süslemeye ne dersiniz?

Yazlık penyelerinizi, buluzlarınızı ve hatta hatta kumaş elbiselerinizin yakalarını tığ örgü çiçekler , kelebekler ve dantellerle süslemeye ne dersiniz.. Işte sizlere bazı öneriler ve yapılış şemaları..

 

 

 

 

 

 
Fıstıklı Şiş örgü şemalı ajurlar

Şişlerle öreceğiniz battaniye, kazak ve buluzlarınızda kullanabileceğiniz desen desen fıstıklı ajur örnekleri şemalı yapılışlarıyla yazımızın devamındadır.

 
Çeşit çeşit şemalı altıgen çiçekli kroşe

Tığ işlerinizde; dantel, buluz, battaniye ve dilediğiniz her yerde, kullanabileceğiniz çeşit çeşit çiçekli altıgen kroşe motifi ayrıntılı yapılış şemalarıyla yazımızdadır..Her motife ait çeşitli renk alternatifleri de yazımızda mevuttur..

 

 

 

 

 
Parmaklarla örülebilen Ilginç atkılar

Bu başlığımızda çok farklı bir yöntemle parmaklar kullanılarak örülen 3 adet resimli görsel ayrıntılı yapılışlarıyla atkı modelleri mevcuttur..Gerçekten de bu atkıların yapılışından da görüleceği üzere yaratıcık sınır tanımıyor..

 

 

 

 

 

 
Işlemeli şiş örgü ajurlar ve Yapılış şemaları

Filelisinden saç örgülüsüne, baklava dilimlisinden fıstıklıya kadar çeşit çeşit çiçek işlemeli ajur modelleri burada..Bu modelleri kız çocuklarınıza öreceğiniz elbiselerde veya buluzlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz..

Not: örnekler şemalıdır..

 

 

 

 
Örgü çiçekten Battaniye örmek Isteyenlere motifler

örgü battaniyeleriniz için bir alternatif olabilecek olan çiçeklerden modeller için onlarca battaniyelik harikulade çiçek motifleri bu yazımızdadır.. Motifler katlı çiçeklisinden zincirli çiçeklisine kadar çeşit çeşit olup model yapılışları şemalı ayrıntılarıyla verilmiştir..

 

 

 

 

 
Kare Çiçekli battaniye motifleri-şemalı

Katlı güllüden boncuklu çiçekliye kadar çeşit çeşit battaniye motifi yapılış şemalarıyla birlikte yazımızdadır..Motiflerin ayrı ayrı yapılış resimleriyle yanyana birleştiğinde ortaya çıkacak olan modellerin resimleri de verilmiştir..

 

 

 

 

 
Zincir Örgülerle Aksesuar yapalım

Satın alacağınız kordonlardan veya tığ ile öreeğiniz Zincir örgülerden şapkalar, kemerler, fularlar, tokalar ve kolyeler yapmak çok kolay. Işte sizlere bir kaç model ve yapılış yöntemleri..

 

 

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 81 - 88 Toplam: 143

 

-