Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi - Ana Sayfa

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Çocuklarınızın Kıyafetlerini Zincir örgülerle süsleyiniz

çocuklarınızın  kot, penye ve hatta örgü kazaklarını bu yazımızda görüldüğü şekilde hazır olarak satın alabileceğiniz veya tığ ile kalın iplerle öreceğiniz zincirler, düğme ve boncuklarla süslemeye ne dersiniz..?Işte sizlere çeşit çeşit örnekler..Bazı modellerde süslemeler  direk kıyafete iğneyle dikilmiştir..Bazı modellerin ise alt tabanlarına yıkanabilir kumaş veya deri parça konulmuş olup bu figürlerin patronları da yazımızda mevcuttur..

 

 

 

 

 

 
Hayvan figürlü şiş örgü Bordür şemaları

Kelebekten balığa çeşit çeşit ve dilediğiniz yerde, hatta battaniyelerinizde bile kullanabileeğiniz şiş örgü bordürler ayrıntılı yapılış şemalarıyla burada..

 

 

 

 

 
Baklava Dilimli Delikli Ajurlar

özellikle kazak ve battaniyeleriniz başta olmak üzere çeşitli şiş örgülerinizde kullanabileceğiniz onlarca baklava dilimli delikli ajurlar yapılış şemalarıyla burada..

 

 

 

 

 
Tığ ile Yapılmış Ilginç motifler ve Yapılışları

Bu yazımızda tığ ile örülmüş ilginç renkli motifler yer almaktadır.. Bu motifleri çanta süslemelerinizden tutun da penyelerinizin süslenmesine kadar dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.. Motif yapılışları şemalarıyla birlikte verilmiştir..

 

 

 

 

 
Çeşit Çeşit Boncuklu şiş örgü motif Şemaları

Boncuklardan oluşmuş ajurlar ve boncuklu şiş örgü çeşit çeşit motiflere bir göz atmaya ne dersiniz..Işte sizlere modeller ve yapılışlarının şemaları..

 

 

 

 

 
Şık battaniyeler örmek isteyenlere Çiçekli motifler

Bebeklerinize öreceğiniz battaniyelerinizin ince bir zariflikte olmasını istiyorsanız işte sizlere battaniyelik motifler..Model yapılışları şemalı olarak ve battaniyeyi ördüğünüzde nasıl görüneceğinin gözünüzde canlandırılması adına resimleriyle birlikte verilmiştir..

 

 

 

 
Resimli yapılışıyla Afghan battaniye motifi

Resimde görülen motiflerin birleştirilmesinden kolayca Afghan battaniyeler örebilirsiniz..Bu motifi 2 ayrı ipten örerek daha sade örgüler yapabileceğiniz gibi ebruli iplerle de kendiliğinden battaniyelerinizde hoşluğu yakalayabilirsiniz. .Işte motiflerin resimlerle gösterilmiş yapım aşamaları..

 

 

 

 

 
Örgülerle kotlarınıza Yeni Hava katın

Evinizde bulunan kot takımlarınızı çeşitli tığ örgü dantellerle süsleyerek onları daha hoş hale getirebilirsiniz..Işte size bu amaçla baştan yatratılmış iki adet kot takım ve dantellerinin yapılış şemaları..

 

 

 

 

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 89 - 96 Toplam: 143

 

-