Örgü Dersleri ve Örgü Rehberi - Ana Sayfa

-
-
 

Sitemizi Ekleyin

Bookmark and Share

Beğensene :)


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Arama Yap

 
Ev süslemesinde Örgü Kelebekler

Bu yazımızda çeşitli tığ örgü kelebek örnekleri yer almaktadır..vBu modelleri evinizin heryerinde; ister sehpalarınızda , ister panolarınızda kullanabilirsiniz , hatta isterseniz de süs olarak çiçeklerinizin üzerine kondurabilirsiniz..Seçim sizin..Işte kelebekler ve yapılış şemaları..

 

 

 

 

 
Örgü ile Kıyafet süsleme

çok para vermeden daha ucuza satın alabileceğiniz basit kıyafetlerinizi veya eskiyen kotlarınızı yada giymekten sıkıldığınız gömleklerinizi ve pantalonlarınızı kendi emeklerinizle süslemeye ve onlara yeni bir hava vermeye ne dersiniz..Işte sizlere rengarenk çiçeklerle kıyafetlerinizin nasıl yepyeni hale gelebileceğinin çeşitli örnekleri ve bu güzelliklerin yapılış şemaları ..

 

 

 

 
Şemasıyla tığ örgü motifler

Bu yazımızda ayrıntılı şemalarıyla buluzlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli tığ işi modeller mevcuttur..

 

 

 

 

 
Eski terlikleri örgülerle canlandıralım

üst kısmı eskiyen veya daha ucuza sade olarak satın alabileceğiniz terliklere hayat vermeye ne dersiniz???Işte sizlere örgüyle ve tığınızla terliklerinizi süsleyebileceğiniz bir kaç model..

 

 

 

 

 

 
Örgü Bebek Şekerleri

Bebeğinizin doğumundan sonra gelen ziyaretçilerinize veya Lohusa Mevlütünüzde gelen konuklara ikram etmek üzere bebek şekerlerinizi kendiniz Hazırlayıp bir hoşluk yaratabilirsiniz..Bunun için renkli ipler, tığ, büyük yumurta şekinde boncuk, bonbon şekerler, Renkli kağırlar ve renkli kurdaleler bulundurmanız yeterli..

 

 

 

 
Eşyalarınızı ponponlarla süsleyin
Evet bildiğimiz ponponlardan bahsediyoruz. Bu ayki, yaratıcılık hikayemizin başrol oyuncuları onlar. Hem nasıl yapılacağını, hem de onlardan eviniz için neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, hazırlıklara başlamalısınız.
     
çocuğunuzun odası için
      Eski kiliminizi ponponlar ve boncuklarla dekore edin. Kilim üzerine ponponları ve boncukları düzgün yerleştirebilmek için, önceden işaretleme yapmayı unutmayın.
     
Şemsiyelik
      Eski bir boruyu akrilik boyalarla renklendirin, sprey vernikle sabitleme işlemini yapın ve kurumaya bırakın. Hazırladığınız ponponları silikon tabancası ve sıcak silikonla boruya yapıştırın. Kapıdan içeri her giren, bu şemsiyeliği kullanmak isteyecektir.
 
Çiçek açan lahana yaprakları

Sevdiğiniz birine sıradışı bir sürpriz yapmak ister misiniz? O zaman güzel bir lale demetini, alışık olduğumuz gibi jelatinin içine değil, büyük bir lahana yaprağına sarın.

 

 

 


 

 
Kurdele nakışıyla evinize renk katın

Son yıllarda çok popüler olan kurdele işleme tekniğini, evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havludan terliğe, telefon defterinden masa örtüsüne kadar pek çok eşyanızı renk renk kurdelelerle süsleyip, evinize farklı bir tarz katabilirsiniz. Hatta kurdelelerinizle yaptığınız çalışmaları uygun kumaş ve aksesuvarla birleştirerek gözalıcı tasarımlar da oluşturabilirsiniz. Zor görünmesine rağmen şablonlar doğru takip edildiğinde nakışlar rahatlıkla uygulanabiliyor.

 

 

 
<< Başa Dön < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 97 - 104 Toplam: 143

 

-